PROPOSITION

UnitedGermanyRussia

Sponzoři

Mediální partneři

Propozice

BALENO CARP MARATHON OVČÁRY 2016

Zveme Vás  na II. ročník kaprařských  závodů  na pískovně Ovčáry!  

72 hodin nonstop závodní kaprařiny!!!

 PŘÍMÝ POSTUP NA VI. ročník CARP MARATHON PRAHA 

 Baleno

Datum konání: 

30.3.  - 3.4. 2016

Místo: RMV -  pískovna Ovčáry – Kostelec nad Labem

Počet týmů: 22

Startovné:  7000,- Kč ( pro dvou až tříčlenné týmy )

Zázemí závodu: Autokemp Kačer 

https://mapy.cz/zakladni?x=14.6237376&y=50.2471868&z=17&source=firm&id=2459931

 

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE:

Finanční hotovost ( výhry )  budou vyplaceny ihned po vyhlášení vítězů.

Ceny: 

1. Místo: 30 000,- czk + věcné ceny, pohár +startovné na VI. Carp marathon Praha

2. Místo: 14 000,- czk + věcné ceny, pohár

3. Místo:  6000,- czk + věcné ceny, pohár

Nejdelší bodovaná ryba: Pohár + věcné ceny 

Nejtěžší bodovaná ryba: Pohár + věcné ceny

 ČASOVÝ ROZVRH

30.3. 2016

Sraz účastníků:

Autokemp Kačer

Křenek 118      

277 14  Křenek

Středočeský kraj

17:00 – 18:00 registrace týmů

19:00 – losování lovných míst

19:30 –  Slavnostní večer

31.3. 2016

07:00 – 11: 00 přesun na lovná místa,  možnost zakrmení, průzkum vody ze člunu, označení lovného místa

11:00 – 12:00 – zákaz na vodu, používání člunu – klid na vodě!

12:00 – start závodu  - vše povoleno v rámci pravidel závodu.

3.4. 2015

12:00 – konec závodu

14:00 – vyhlášení vítězů

Pravidla pro Baleno Carp marathon Ovčáry  2016

Registrace:

Tým se registruje pomocí řádně vyplněné přihlášky, která je v horní části našeho webu. Kde v předmětu zprávy uvede Carp marathon Ovčáry 2016. Týmy budou registrovány v pořadí, v jakém k nám dorazí registrační emaily. Obratem Vám zašleme číslo účtu a variabilní symbol k zaplacení startovného 7 000,- czk.  V případě, že do 7 dnů od data přihlášení, nebude uhrazeno startovné na zaslaný účet, bude registrace týmu zrušena a místo bude nabídnuto dalším týmům.

Losování:

První se losuje pořadí, ve kterém se budou následně losovat lovná místa a to v pořadí, v jakém se týmy postupně registrovali na našem webu. Losuje se pouze jednou a losuje kterýkoliv člen týmu. Následně si v druhém kole, dle vylosovaného pořadí, vylosuje každý tým číslo lovného místa. Tým, který se nedostaví k prezentaci včas, bude losovat ze zbylých míst po skončení losování. Vylosované místo si není možné mezi týmy vzájemně měnit.

Protest:

Každý soutěžící má právo vznést protest a to v případě, že bude mít podezření na porušování pravidel závodu, nikoliv však na pravidla samotná. Protest musí být podán písemně a neprodleně při zjištění podezření k rukám hlavního rozhodčího. Podání protestu je zpoplatněno částkou 1.000.- Kč, která v případě neuznání protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protest podaný v jiné formě nebude brán zřetel a žádný z rozhodčích se jím nebude zabývat. Případný protest řeší protestní komise.

Členové komise:

Hlavní pořadatel závodu, hlavní rozhodčí, rozhodčí sektoru a dva vylosovaní kapitáni. Dále budou pozváni k podání vystvětlení  také kapitán týmu, který podal protest a kapitán týmu, kterého se protest týká.

Lovný sektor:

Lovné sektory budou vyznačené páskou. Vstupovat do lovného místa během závodů smí rozhodčí a pořadatel. Ostatní osoby pouze se souhlasem členů týmu v daném lovném místě, nebo na povolení pořadatele závodu.

V případě, že při zdolávání ryba zajede do sousedního lovného místa a dojde k zamotání udice sousedního týmu, může tento tým podat následně protest a ryba nebude započítána. Protest musí být podán neprodleně ještě před zapsáním ryby rozhodčím.

Bodování:

Bodované ryby: Kapr od  60 cm včetně, amur od  60 cm včetně. Ryby se zváží (změří) a zadokumentují. Všechny ulovené ryby musí být po zvážení (změření) a zdokumentování s náležitou opatrností puštěné zpět do vody.

Minimálně jeden člen týmu musí mít mobilní telefon a při ulovení bodované ryby prozvoní rozhodčího, který rybu zváží, vyfotí lovce s informační cedulí, kde budou údaje o ulovené rybě, zapíše ulovenou rybu do karty týmu a karty rozhodčího. Úlovek v kartě stvrdí člen týmu a rozhodčí svým podpisem.

Loví se způsobem, chyť a pusť.

 Povolená technika lovu:

Jeden soutěžní tým chytá na maximálně 4 pruty. Na každém prutu bude povolená pouze taková montáž, aby v případě utržení došlo k uvolnění použité zátěže a pouze s jedním návazcem a jedním háčkem. Protihrot je povolen.

- Nástraha musí být umístěna mimo háček (klasická metoda na vlas). Zákaz používání krmítek a feederových krmítek!

- povolen pouze lov na položenou.

- vzhledem k napnutým lanům od navigačních bojí a dalším překážkám je zdolávání ze člunu povoleno.

- Označení lovného místa je možné pouze tyčovou bojkou.

- jako šokový návazec povolen šokový silon, nebo silon o minimálním průměru 0,50mm, nebo pletená šňůra

- Jako nástrahu mohou soutěžící použít boilie (ne však boilie rohlíkové) a pelety. Obalovací těsta na nástrahy, dipy, gely a PVA povoleny. Obalování olov povoleno. Zarážky imitující partikl jsou povoleny! K vyvážení a k nadzvednutí nástrahy je povoleno pouze plovoucí boilie, nebo zarážka imitující partikl. Partikl povolen. Methodmix povolen.

Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, tým je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně.

Krmení možné pouze za pomoci lopatky, kobry, praku, raketou (spombem, red-mamou, atd) nebo z člunu. Ostatní způsoby krmení, které nejsou jmenovány – jsou  zakázány.

- při jízdě  na člunu je doporučená záchranná vesta pro každého, kdo bude na člunu!

- zavážení nástrah  je zakázáno!

Povinností každého rybáře je u sebe mít velkou plněnou podložku o rozměrech minimálně (60×100 cm) a podběrák s rameny o délce minimálně 80 cm a také dezinfekci k ošetření ulovených ryb.

Při každém ulovení ryby je třeba ihned zavolat rozhodčího, tak aby ryba v saku byla jen po nezbytnou dobu, která je potřeba k jejímu zdokumentování.

Tým, který se dopustí jakéhokoliv přestupku proti pravidlům Carp marathonu Ovčáry nebo proti pravidlům revíru Ovčáry, bude při prvním přestupku uděleno napomenutí. V případě druhého přestupku bude tým ihned vyloučen ze závodu, bez náhrady na vrácení startovného a musí ihned opustit areál revíru Ovčáry.

dále dle rybářského řádu jezera Ovčáry!

 

Co není povoleno, je zakázáno!

Mapa lovných míst….

Mapa_ovcary

Sponzoři míst a sektorů


Sponzor 1.

Sponzor sektoru

ZDE JE PROSTOR PRO
VAŠI REKLAMU!

Video dne

Partneři

Mediální partneři