PROPOSITION

UnitedGermanyRussia

Sponzoři

Mediální partneři

O VLTAVĚ

Vltava

 Je nejdelší a nejvodnatější řekou v Čechách. Právem nazývána královnou českých řek.

Její  délka od jejího pramene pod  Černou horou na Šumavě až po soutok s Labem u města Mělník činí 430km a plocha jejího povodí  jest 28 090km čtverečních.  Řeka nejprve protéká šumavskými lesy podél hraničníčního  hřebene a její tok se zastavuje na Lipenské  přehradě. Pod Vyšším Brodem až k Budějovicím protéká hezkou, mírně zvlněnou krajinou. Poté následuje řetěz přehrad vltavské kaskády, který zásadně změnil krajinný ráz středního toku.

Od Slap po Mělník je řeka vodní cestou s lodní dopravou. Délka toku řeky Vltavy,  protékajícího v Praze je cca 31km a průměrný průtok na úseku, kde bude probíhat  2. carp marathon Praha je 148m3/s.

 Co se týče rybí obsádky, tak jsou zde zastoupeny skoro všechny druhy ryb ( dohromady zde žije 43 druhů ryb,některé se ale běžně na udici nechytají…..např. Vranka obecná a dokonce vím o úlovku metrové hlavatky ), ale nás hlavně zajímá kapr. Kapr je ryba, která se do Vltavy nejvíc vysazuje a nejvíc se také chytá. Loví se kapři nejčastěji mezi  2 až 10kg, ale plave zde i několik trofejních kusů  blížících se magické hranici 20kg. Osobně ale věřím, že zde bude kapr tuto 20kg hranici převyšující. No, uvidíme. Třeba se během závodů nějaký uloví.Kromě ryb se tu vyskytují také raci. Nejvíce však rak americký, který vytlačuje bohužel původní druh,  raka říčního. Mimo jiné se zde hojně také vyskytuje škeble říční , což svědčí o čistotě vodě.

 Co se dna týče, tak je převážně štěrko-písčíté s hloubkou na korytě až 7 m. V zátokách jsou většinou nánosy bahna a dalších naplavenin.  

DSC_0670 DNG_4574 DSC_0803

 

Více fotek závodního úseku naleznete na našem facebooku. 

aktuální průtok Vltavy

 

 

Sponzoři míst a sektorů


Sponzor 1.

Sponzor sektoru

ZDE JE PROSTOR PRO
VAŠI REKLAMU!

Video dne

Partneři

Mediální partneři