PROPOSITION

UnitedGermanyRussia

Sponzoři

Mediální partneři

carp marathon praha

Vážení přátelé,

v následujících řádcích se Vám budeme snažit přiblížit informace o tom, jak vznikla myšlenka pořádání kaprařských závodů v centru Prahy.

Tento závod vznikl v roce 2011 a jeho autorem je pan  Robert Samek, který za pomoci několika přátel zorganizoval první ročník pod názvem Open carp marathon Praha.

Unikum tohoto  závodu spočívá v tom, že se jako jediný v České republice a vlastně v celé střední Evropě koná na  na řece a  v centru Prahy a za velice frekventované lodní dopravy. Ostatní závody tohoto typu se konají na soukromých jezerech, pískovnách a rybnících. Součástí závodu jsou tedy i všudypřítomné parníky, motorové čluny, jachty, plachetnice, kánoe, skify, atd.) Nelze se tomu divit! Řeka Vltava je od Slapské přehrady významnou vodní dopravní cestou! Pro soutěžící týmy je tento závod opravdovou výzvou! Několik profesionálních týmů si zde vylámalo své rybářské zuby dokonce po všechny tři ročníky za sebou.

10

Přes veškeré počáteční nesnáze se jim podařilo akci  uspořádat. Ačkoliv během závodu prvotní nadšení brzy zbrzdily těžkosti, které se při zakládání podobných akcí stávají, nakonec se jim se značným úsilím podařilo závody uskutečnit až do úspěšného konce.

Druhý ročník, který nesl název Carp marathon Praha 2012 již proběhl bez zásadních chyb z prvního ročníku

a to z důvodu velké obměny realizačního týmu, kdy se na pořádání závodů podílelo podstatně více lidí, ale hlavně nechyběli zkušenosti z předchozího ročníku. Hlavní zásluhu na úspěchu druhého ročníku měl pan Robert Samek, jakožto zakladatel a hlavního pořadatel závodu. Dalším důležitým článkem byl Miroslav Kroupa, který měl na starosti image a webové stránky. O bezproblémový chod závodu se postaral Vítek Černý, jakožto hlavní rozhodčí. Samozřejmě nemůžeme opomenout velké výpomoci od dalších lidí, kterých se sešlo víc než 20.

V roce 2012 došlo k dost velkým změnám a to na straně nejen organizační, jak je psáno výše, ale také v novém rozmístění závodních sektorů a zázemí závodů. Závod byl opět mezinárodní, kdy se ho zúčastnili závodníci z Německa, Dánska a ze Švédska. Zázemí závodů se přemístilo do areálu USK Praha, který je s ohledem na jeho polohu a flexibilnosti, včetně dostupnosti a parkovací kapacity ideální. Patronem tohoto ročníku byl světoznámý profesionální rybář a cestovatel Jakub Vágner, který měl před slavnostním vyhlášením vítězů zajímavou přednášku ze své výpravy do Amazonie.

Třetí ročník probíhal 11. – 17.8. 2013 a nesl název 3. Briggs & Stratton Carp marathon Praha 2013.

Tento závod probíhal pod záštitou Ministerstva zemědělství a pod záštitou starosty městské části Velká Chuchle Mgr. Martina Melichara. Generálním partnerem se stala společnost Briggs & Stratton! Hlavním mediálním partnerem byl Český rozhlas REGINA. 

Závodu se zúčastnilo celkem 33 týmu z Čech, z Anglie a ze Slovenska. Bohužel Prahu postihli v červnu 2013 ničivé povodně, které nám značně poničili zázemí závodu a říční navigaci. I přes to se nám však podařilo závod dotáhnout do úspěšného konce ke spokojenosti všech zúčastněných závodníků,našich partnerů a diváků, kteří se na akci dorazili podívat nebo sledovali náš online přenos doma u svých počítačů.

Součástí této akce byl také bohatý doprovodný program. V zázemí závodu jste mohli navštívit stánky našich partnerů, zúčastnit se hodu s prutem na cíl umístěný ve vodě, vyzkoušet si adrenalinovou jízdu na vznášedle, nebo se zúčastnit losování o elektrocentrálu od fy. Briggs & Stratton a dalších  soutěží o hodnotné ceny. Zajímavé soutěže zde měl připravené pro děti a mládež také Územní rybářský svaz. Soutěží bylo mnoho a bylo vskutku o co stát. Večer završil koncert kapel Národ sobě a Bumerang.

DSC_0147

Jelikož jsme pochopili, že tato akce začíná přerůstat z amatérského závodu řízeného pár nadšenci na závod, který je jedním z nejvýznamnějších závodů pořádaných na území České Republiky a v Evropě, dohodli jsme se a založili Kaprařský spolek Praha. Předsedou kaprařského spolku Praha je pan Robert Samek a místopředseda Bc. Vítek Černý, který se na konání těchto závodu již dosti zásadně podílí. Tento spolek není primárně určen jen na organizaci závodů, ale i na propagaci rybářského odvětví tzv. „kaprařiny“ a dále na pořádání akcí spojených s osvětou pro mladé a začínající rybáře.

Cílem těchto akcí je dostat se do podvědomí všech rybářů v České republice, věnovat se rybářské mládeži a dětem a učit je novým věcem. Dále je naším cílem propagovat ve společnosti moderní chápaní sportovního rybolovu.
I proto jsme se rozhodli uspořádat seriál  kaprařských závodů s názvem LITTLE CARP MARATHON PRAHA. Jednotlivé kvalifikace budou probíhat cíleně v okolí velkých měst a na soukromých revírech v různých krajích v Čechách a na Moravě. Navíc nejúspěšnější malý závodník v závěrečném 6. kole získá pohár, diplom, medaily, zajímavé ceny od našich partnerů a volné startovné na Carp marathon Praha 2014.
11

Dále jsme rozhodli v sezoně  2013/2014  uspořádat 5 kvalifikačních kol 4. Carp Marathonu Praha 2014 na soukromých revírech vždy každém kraji v Čechách a na Moravě., kterých se budou moci zúčastnit pouze běžní rybáři. Týmy, které jsou spřátelené s výrobci rybářských návnad a nástrah ( testeři ), se nemohou těchto závodů zúčastnit.  

Cílem této akce je dát běžným rybářům možnost, zasoutěžit si mezi sebou bez přítomnosti profesionálních rybářů, za přijatelnou cenu a s možností úlovků krásných ryb, které se na jednotlivých vodách nachází. Navíc nejúspěšnější tým v závěrečném 6. kole získá finanční ocenění, pohár, diplom, medaile, zajímavé ceny od našich partnerů a volné startovné na Carp marathon Praha 2014.

DSC_0940

 

Sledujte pozorně náš web www.cm-praha.cz! Chystáme pro Vás další zajímavé projekty!

 

 

 

 

 

Sponzoři míst a sektorů


Sponzor 1.

Sponzor sektoru

ZDE JE PROSTOR PRO
VAŠI REKLAMU!

Video dne

Partneři

Mediální partneři